Autostrada – Polska
Najważniejsze wydarzenie branży drogownictwa w Europie Środkowo – Wschodniej jest już na etapie intensywnych przygotowań. Finalizowanie zgłoszeń wystawców, szczegółowe opracowywanie tematów konferencyjnych – wszystko po to, by tegoroczne targi były co najmniej udane. Autostrada – Polska odbędzie się od 9 do 11 maja i już zapowiada się bardzo ciekawie.
Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, które od 23 lat odbywają się w Targach Kielce to wielkie wydarzenie dla całego sektora związanego z infrastrukturą. Tutaj, co roku przyjeżdżają najważniejsi gracze rynku budownictwa oraz kluczowe, branżowe stowarzyszenia. Targi w Kielcach jako jedyne mogą pochwalić się wsparciem wszystkich instytucji skupionych wokół branży, które oprócz samego udziału w wystawie zapewniają doskonałe zaplecze merytoryczne.

 Infrastruktura buduje się w Kielcach
Podczas nadchodzącej wystawy zaplanowano kilkanaście merytorycznych spotkań. Z pewnością najważniejszym z nich będzie debata „Biała Księga Branży Drogowej – rok po”. Podczas wydarzenia przedstawiciele najważniejszych instytucji branżowych w Polsce będą rozmawiać o tym, co zmieniło się przez rok od publikacji Księgi. Ponadto, w programie wystawy znajduje się konferencja na temat nowoczesnych rozwiązań w Programie Rozwój Innowacji Drogowych, organizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów, a także seminarium „Bezpieczeństwo techniczne maszyn budowlanych i pojazdów”, którego organizatorem jest Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych. Bezpieczeństwu infrastruktury komunikacyjnej przyjrzy się w czasie swojej konferencji Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP w Kielcach, natomiast Zespół Doradców Gospodarczych TOR, w ramach organizowanej debaty, będzie podejmował temat rozwoju branży parkingowej w Polsce. Tradycyjnie, w programie wystawy znalazł się Salon Kruszyw, czyli debata, której organizatorem jest Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

Dynamiczna Autostrada
Wystawa statyczna i bogaty program konferencyjny to nie koniec atrakcji, jakie szykują dla zwiedzających Targi Kielce. Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas targów będzie można przyjrzeć się maszynom „w akcji”. Organizatorzy, na specjalnie przygotowanym terenie zaplanowali bowiem wiele pokazów dynamicznych, które są nie lada gratką dla sympatyków potężnych maszyn. W ramach pokazów, swój sprzęt zaprezentuje między innymi firma EG Polska – generalny przedstawiciel marki TATRA. Drugi dzień targów to Dzień Hyundai. Firma Amago, będąca dystrybutorem marki, również szykuje z tej okazji wiele atrakcji i pokazów.

 BIG BAU MASTERS
Obecność potężnych maszyn zobowiązuje. Po raz czwarty, w czasie wystawy odbędzie się konkurs operatorów maszyn budowlanych. Jak co roku, będzie on wielkim wyzwaniem dedykowanym operatorom, którzy chcą się zmierzyć w wymagających niezwykłej precyzji i skupienia konkurencjach. Zmagania operatorów będzie można oglądać od 9 maja do 10 maja. Sprzęt do konkursu dostarczają firmy Asbud i Amago. Nagrodą w konkursie jest między innymi siedmiodniowy pobyt dla czterech osób we włoskich Alpach, w Maso Corto. Organizatorem wydarzenia są Targi Kielce oraz Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych „OPERATOR”.

 Madialna Autostrada
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wystawców, Targi Kielce po raz drugi organizują tzw. Press Day. Dzień przed targami, na specjalne zaproszenie, do Kielc przyjadą przedstawiciele mediów. Wszystko po to by zobaczyć najnowsze i najciekawsze produkty i rozwiązania prezentowane podczas wystawy. W ubiegłym roku prezentacje firm obejrzeli dziennikarze z mediów ogólnopolskich jak między innymi TVN Turbo czy Rzeczpospolita, oraz wielu wydawnictw branżowych.

W czasie ubiegłorocznej wystawy, na powierzchni 30 000 metrów kwadratowych prezentowano produkty  ponad 471 firm z 21 krajów świata. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele takich państw takich jak Niemcy, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Kanada, Korea, Polska, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Włochy.  Bogaty wachlarz produktów i usług oferowała także duża grupa firm z Europy Wschodniej – z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy. Wystawę odwiedziło 14 tysięcy zwiedzających.

Materiały Targi Kielce

 

Możesz również polubić…