Projekt Autostrada

Projekt realizowany przez zespół Portalu www.testkonsumenta.pl ma na celu zebranie i przekazanie firmom obsługującym drogi szybkiego ruchu oraz tworzącym jego infrastrukturę, spostrzeżeń i sugestii zebranych przez realizatorów projektu;  zbierane informacji na temat infrastruktury technicznej, noclegowej, gastronomicznej, turystycznej i przemysłowo handlowej znajdującej się Gminach wokół dróg szybkiego ruchu.

W ramach Projektu będą przetestowane i ocenione produkty niezbędne w podróży i turystyce samochodowej. Zakres testowania będzie wykonywany na podstawie regulaminów opracowanych przez zespół badawczy Portalu oraz sugestii producentów i dystrybutorów testowanych produktów.

Projekt podzielony będzie na 5 etapów, każdy z etapów to jedna z dróg szybkiego ruchu (A1; A2; A4; S3; S8), zakłada przejazd drogami szybkiego ruchu (około 5000 km) samochodem oklejonym reklamami sponsorów i uczestników projektu. Trasa przebiegała będzie w dwie strony, polskich autostrad: A1; A2; A4; dróg ekspresowych S3; S8, oraz okolice zjazdów z autostrad i dróg ekspresowych w promieniu ok. 30 km. Testowanie będzie trwać około 30 dni w każdym etapie. Zadanie realizowały będą dwa 3 osobowe zespoły testowe, ubrane w kombinezony rajdowe z logo sponsorów projektu i głównych jego uczestników oraz zespół analizowania, przetwarzania i przekazywania otrzymanych informacji. Noclegi zespołu testowego zaplanowano w miejscowościach przy zjazdach z autostrad, gdzie będą eksponowane materiały informacyjne i reklamowe dotyczące projektu oraz materiały uczestników projektu.

Użytkownicy dróg otrzymają informacje wraz z rekomendacjami produktów i odwiedzanych miejsc. Najlepsze firmy otrzymają statuetkę „Lupa Konsumenta” i będą mogły przez 1 rok umieszczać emblemat „testkonsumenta” z napisem „sprawdzone i polecane przez testkonsumenta”. Przebieg projektu będzie na bieżąco relacjonowany, na You Tube, Portalu www.testkonsumenta.pl i na innych Portalach społecznościowych. Po zakończeniu projektu wydany będzie informator opisujący infrastrukturę, polecane miejsca, rekomendowane produkty.

Głównym celem projektu jest ocena i promocja infrastruktury technicznej oraz usługowej wzdłuż polskich autostrad, dróg ekspresowych i okolic graniczących z tymi drogami, a także testowanie produktów niezbędnych w podróży i turystyce samochodowej wraz z oceną ich przydatności.
Projekt skierowany jest m.in. do przedsiębiorstw obsługujących drogi szybkiego ruchu, świadczących usługi wzdłuż tych dróg, dealerów samochodowych, producentów i dystrybutorów akcesoriów używanych w podróży i turystyce oraz gmin i firm znajdujących się w sąsiedztwie dróg szybkiego ruchu, a przede wszystkim do użytkowników tych dróg. Czas realizacji projektu: Luty – Grudzień 2017.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz